Międzynarodowy Dzień Matematyki podczas lekcji bibliotecznej

W dniu 14 marca przypada Międzynarodowy Dzień Matematyki. I to właśnie wczoraj  spotkaliśmy się z uczniami klasy 5B  ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Mietkowie. Najpierw dzieci zapoznały się z biblioteką i jej księgozbiorem. Następnie odbyły niezwykłą lekcję biblioteczną podczas, której wspólnie udowodniliśmy, że matematyka jest królową nauk, a nawet jest magiczna. Wyrażana jest w liczbach i to one pozwalają szacować, wyliczać i analizować. Szczególnie w zakresie ochrony przyrody. Po wykonaniu kilku przykładów oraz zadań uczniowie przekonali się jak oszczędzać wodę, by jej nie marnować. Znają już sposoby mówiące o tym, jak postępować i zdają sobie sprawę na co mają realny wpływ, by naszą planetę chronić przed wyniszczeniem. Tak wiele dzięki prostym obliczeniom. Dziękujemy serdecznie za wizytę. A może i Wy chcecie dowiedzieć się więcej i świetnie się bawić przy finałowym quizie z wykorzystaniem Kahoota? Jeśli tak, to zapraszamy klasy 4, 5 i 6 na ciekawą lekcję biblioteczną.